POLICJANCI Z OPP KATOWICE PONOWNIE BEZKONKURENCYJNI W PODCIĄGANIU NA DRĄŻKU

W minioną niedzielę 27 czerwca, punktualnie o 12.00 na Placu Wolności w Radzyniu Podlaskim odbyły się IX Mistrzostwa w Podciąganiu na Drążku. W zawodach bezkonkurencyjni okazali się policjanci z Oddziału Prewencji Policji w Katowicach. Drugi rok z rzędu zajęli oni najwyższe miejsca, zarówno w klasyfikacji indywidualnej, jak i drużynowej. Gratulujemy!

W wydarzeniu wzięli udział zawodnicy z całej Polski. Oddział Prewencji Policji w Katowicach reprezentowali młodszy aspirant Adam Biedziak, starszy sierżant Mateusz Ciesielski i sierżant Wojciech Obtułowicz.

Patronat honorowy nad mistrzostwami objęli Starosta Radzyński, Burmistrz Radzynia Podlaskiego, Komendant Wojewódzki Policji w Lublinie inspektor Artur Bielecki i Komendant Powiatowy Policji w Radzyniu Podlaskim inspektor Zbigniew Kszos.

Głównym etapem rywalizacji było podciąganie na drążku. Zawodnicy walczyli do ostatnich sił. W kategorii open wygrał młodszy aspirant Adam Biedziak (340 powtórzeń), a na najniższym stopniu podium stanął starszy sierżant Mateusz Ciesielski (335 powtórzeń). Najlepszą drużyną okazała się reprezentacja Oddziału Prewencji Policji w Katowicach, która z wynikiem 934 pokonała drugi zespół o 150 powtórzeń.

W klasyfikacji służb mundurowych zwyciężył młodszy aspirant Adam Biedziak, drugi był starszy sierżant Mateusz Ciesielski, a sierżant Wojciech Obtułowicz znalazł się tuż za podium.

Wynik uzyskany przez katowickich mundurowych był powtórzeniem sukcesu VIII edycji Mistrzostw.

W zawodach zostały także rozegrane konkurencje w podciąganiu na drążku kobiet, przysiady kobiet z 20 kilogramową kamizelką oraz pompki na komendę. Podczas trwania imprezy prowadzona była zbiórka datków na cel charytatywny.