Krzysztof Balcer – w naszym środowisku nie powinno być osób agresywnych

Działania policji podczas protestów to w większości nie kontrowersyjne sytuacje, które upubliczniane są w internecie – przekonuje Krzysztof Balcer z NSZZ Policjantów, który był gościem Radia Łódź. Jak podkreśla, do opinii publicznej najłatwiej docierają obrazki kontrowersyjnego i brutalnego zachowania funkcjonariuszy.

Komisarz Krzysztof Balcer mówi, że trzeba jednak zwrócić uwagę, że te najczęściej publikowane sytuacje to nie jest to norma. – Działania policji czy praca policji w czasie tych zabezpieczeń trwa długie godziny czasem kilkanaście godzin. Oczywiście w mediach są pokazywane te momenty, które bulwersują zarówno mnie jak i opinię publiczną. Trzeba wziąć pod uwagę, że te działania w wielu pozycjach przebiegają na różnych odcinkach i przez wiele godzin, i tam do takich rzeczy nie dochodzi – mówi związkowiec.

Jak dodaje Krzysztof Balcer, nie zawsze ocena działań policjantów na podstawie filmów, czy zdjęć zamieszczonych w sieci jest rzetelna. Często kontekst konkretnych sytuacji jest zupełnie inny niż mogłoby się wydawać.