Były minister spraw wewnętrznych porównał działania białoruskiej milicji do interwencji polskiej Policji w Warszawie

Były minister spraw wewnętrznych i były koordynator służb specjalnych Bartłomiej Sienkiewicz wypowiedział się na temat sytuacji na Białorusi. Tytuł wywiadu: “Ostatnia karta Łukaszenki to brutalna siła – Sienkiewicz w “Graffiti”.

Były minister w swojej wypowiedzi dla “Graffiti” uznał, że działania milicji białoruskiej nie różnią się od interwencji polskiej policji w Warszawie.

– Zdjęcia z Warszawy z interwencji policyjnych przed paroma dniami nie bardzo się różniły od początkowych zdjęć z Białorusi. Efekt jest taki, że wiarygodność Polski jako państwa, które się ujmuje za słabszymi nie jest najmocniejsza – stwierdził. – Nadmiarowe uderzenie policji było przekroczeniem linii, które na pewno odbije się na wiarygodności Polski za granicą.

Sienkiewicz nazwał interwencję w Warszawie “niedopuszczalną”. – To powoduje, naszą trudną sytuację w momencie gdy polski rząd oburza się na to co dzieje się na Białorusi – dodał.

Rafał Jankowski

Słowa Bartłomieja Sienkiewicza skomentował przewodniczący ZG NSZZ Policjantów Rafał Jankowski…

– To ten minister parę lat temu powiedział, że policjanci pochodzą z patologicznych rodzin, a teraz porównał nas do białoruskiej milicji. Takim “teoretycznym” ministrom dziękujemy

 

Cały wywiad …